Logo
● Haziran ● Sayı 18 ● Website
 
image
image
   10.06.2014   Cronom     Bülten 18

Türkiye Pazar Lideri Brisa OttoBase'i Tercih Etti

image

Brisa, Sabancı Holding ve ortakları ile birlikte %100 yerli sermayeli olarak Lassa ismi altında Amerikan BF Goodrich firması ile yapılan lisans anlaşmasıyla 1974 yılında kuruldu. Kısa sürede geniş bayi ağına ulaşan Brisa 1988'de, dünya lastik pazarı lideri Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu hisseli olarak kurulan ortaklıkla birleştirildi.

Türkiye'de Lassa, Bridgeston, Otopratik gibi, araçların rutin ihtiyaçlarında çığır açmış markaları çatısının altında barındıran Brisa,üretim bandını çalıştıran "Yazılım Altyapısı" için OttoBase mimarisini tercih etti. OttoBase ile birlikte üretim sürecinde verimlilik sağlandı.

OttoBase'in temel olarak sağladığı kullanıcı oturum açma, yetkilendirme,veri yönetimi, hata yönetimi, konfigürasyon yönetimi ve temel yazılım modüllerini içinde barındıyor olması gibi özellikleri ve OttoDesigner vasıtası ile sürükle-bırak ile modüllerin geliştirilmesi bu seviyede yüksek verimliliğe ulaşılmasını sağlayan ana etmendir. Çalışmalarda %30 %40 oranında verimlilik kazandıran OttoBase'in kendine özgü yapısına olan alışma süreçleride sağlandıkça bu oranlar dahada artmaktadır.

    • OttoBase Nedir ?

    OttoBase, günümüzde bir çok işletmenin karşılaşmış olduğu sorunlar göz önünde bulundurularak hazırlanmış bir “Kurumsal Yazılım Altyapısı”dır. Özellikle yazılım ekiplerinin sıklıkla karşılaşmış olduğu standardizasyon, genişletilebilirlik, ölçeklendirilebilirlik ve yönetilebilirlik gibi sorunlar OttoBase ile birlikte minimuma indirilebilmiş durumda. Yazılım hazırlanırken temel alınan nokta yazılımın geliştirilebilir olması ve her uygulamayla başarılı bir şekilde çalışabilmesine olanak sağlamasıdır. Bu özellikleriyle OttoBase benzerlerinden ayrılarak işletmelere her türlü genişlemeyi kolaylıkla sağlamaktadır. Ayrıca OttoBase’in sunmuş olduğu bir başka özellik de, dünyaca kabul görmüş modüler yazılım tekniğinin desteklenebilir olmasıdır. Bu sayede altyapı içerisindeki tüm parçalar farklı projelerde kullanılabilecek, karşılaşılan sorunlara kolaylıkla çözüm üretilip hızlıca üretime geçilebilecektir
Read More
Share on Facebook Tweet Share on Google Plus Email

Merkez Ofis :

Halk Cd. Sunar İş Merkezi No:37 Daire:308

Üsküdar/İSTANBUL

Ar - Ge Ofisi:

YTÜ Davutpaşa Kamp. Teknoloji Geliştirme Bölgesi B2 Blok No 410

Esenler/İSTANBUL

 

Abonelik İptali için: Unsubscribe

 

Copyright 2010 Cronom bir iştirakıdır. Tüm hakları saklıdır..